Overslaan en naar de inhoud gaan Overslaan en naar de footer gaan Overslaan en naar de zoekbalk gaan Overslaan en naar de navigatie gaan

Jubileumtentoonstelling Van de partij!

Tentoonstelling

Campagnebeeld Van de partij in Huis Van Gijn

Ter ere van het 100-jarig bestaan van het museum haalt Huis Van Gijn een bijzondere modecollectie uit de kast. Bezoek van 1 april t/m 26 oktober de themapresentatie van een eeuw feest- en verkleedkleding in de unieke setting van de historische interieurs.

Een historische modecollectie

Door de jaren heen heeft Huis Van Gijn een bijzondere modecollectie opgebouwd van bijna 1000 stukken, waarvan een deel ook ontsloten is via ModeMuze. Het meeste is de afgelopen eeuw door Dordtenaren aan het museum geschonken. Hierdoor is vaak de herkomst en zelfs de drager/draagster bekend.

Waar is dat feestje?

De Dordtse collectie bevat een brede selectie dames-, heren en kinderkleding. Naast alledaagse dingen zoals bedsokken en ondergoed ook veel prachtige japons en formele kostuums. Speciaal voor deze themapresentatie zijn de mooiste stukken feestkleding tentoongesteld. Iedere kamer heeft een ander thema, passend bij het jubileumjaar. Van trouwen en avondjes uit tot koninklijk bezoek. Zo kun je het verschil zien tussen een trouwjurk uit de 18e en eentje uit begin 20e eeuw. Bovendien zijn er ook objecten te zien die met het thema te maken hebben, als menukaarten, gedenkglazen en uitnodigingen.

Verkleedpartijen van toen

In de 19e eeuw was het erg populair onder verschillende lagen van de bevolking om je te verkleden. Zowel kinderen als volwassenen deden hieraan mee, op feestjes maar ook in groepsverband zoals bij een vereniging. Soms werd er een schilderij-achtige setting uitgebeeld, men spreekt dan van een 'tableau vivant'- een levend schilderij. In zijn studententijd heeft Simon van Gijn zelfs zijn eigen verkleedkostuum ontworpen! Voor een studentenmaskerade hulde hij zich in een historisch pak, welke ook in de themapresentatie te zien is. Eyecatcher van de tentoonstelling is te vinden in de Zaal, waar je als bezoeker wordt begroet door een stoet vrolijk verklede kinderen.

24 mei Modefeest/Feestmode

Zet 'm vast in je agenda: op zaterdag 24 mei vind een special mode-event plaats bij 'Van de partij!'. Onder de noemer Modefeest/Feestmode is er met een speciaal ticket een extra programma te volgen. Meer informatie is te vinden op de website.

Zaaloverzicht 'Van de Partij', foto: Huis Van Gijn
Zaaloverzicht 'Van de Partij', 2025. Foto: Huis Van Gijn.

Datum

1 april 2025 - 26 oktober 2025

Locatie

Huis van Gijn

Bekijk website

Kijk hier voor meer informatie

Delen